Гральний бізнес в Україні було легалізовано влітку 2020-го. З того часу минуло вже 2 роки, за які багато що змінилося. Представники КРАІЛ заявляють, що уряду вдалося реалізувати більш ніж 90% планів, але деякі питання ще залишаються відкритими. Про те, як розвивався та розвивається український гральний бізнес, які у нього є перспективи і що з ним буде далі, читайте далі.

Після того, як президент України ухвалив закон про легалізацію азартних ігор, ринок відразу почав змінюватися. По-перше, на нього почали активно заходити міжнародні оператори, купувати ліцензію та працювати в рамках правового поля. Це відкрило перед українськими користувачами безліч переваг та можливостей:

  • Поліпшення сервісу. Так як конкуренція на ринку почала зростати семимильними темпами, оператори, прагнучи привернути увагу потенційних клієнтів, стали розширювати перелік своїх послуг і пропонувати їм додаткові можливості, наприклад, використати бонус код під час реєстрації та отримати хорошу надбавку до депозиту (50 або навіть 100%) .
  • Можливість користуватися послугами азартних закладів у будь-який час та в будь-якому місці. Легальні оператори працюють в офлайн та онлайн-режимі. Причому в останньому випадку можна використовувати десктопну або мобільну версію майданчика. Наприклад, для зручності можна Покерок завантажити клієнт для гри.
  • Безпека та надійність. Оскільки діяльність ліцензованих казино та інших азартних закладів регулюється відповідними органами, клієнти можуть бути впевнені у безпеці проведення транзакцій та чесності гри.

Головні досягнення за 2 роки

За 2 роки легалізації азартного бізнесу стало зрозуміло, що він позитивно позначається не лише на економіці країни, а й на інших сферах. Серед головних переваг легалізації українського ринку азартних ігор експерти відзначають:

  • Розвиток суміжних галузей. Наприклад, частина коштів, отриманих від продажу ліцензій, йде на розвиток науки, спорту, освіти, медицини. Також робота азартних закладів позитивно позначається на розвитку готельно-ресторанного бізнесу, маркетингу, ІТ-сфери та ін.
  • Збільшення кількості робочих місць. Кожна компанія, яка з'являється на українському ринку, потребує різнопрофільних фахівців, і їй вигідно та зручно наймати саме українців. Тому тисячі економістів, маркетологів, фінансистів, айтішників влаштовуються працювати в гемблінг-організації.
  • Розвиток благодійності. Оператори для підвищення клієнтської лояльності переводять частину заробітку різним благодійним центрам і створюють власні соціальні проєкти.
  • Поповнення державної казни. Вона отримує гроші від продажу ліцензій та податкових відрахувань, які йдуть до державного бюджету. За 2 роки існування легального грального бізнесу він був поповнений майже на 1,8 мільярда грн.

Невирішені проблеми та майбутнє грального бізнесу

Незважаючи на те, що за 2 роки існування легального азартного бізнесу відбулося багато змін, уряду вдалося реалізувати не все задумане. Наприклад, замість очікуваних 7-8 млрд грн щорічно державна скарбниця отримує менше ніж 2. Це є наслідком того, що на ринку все ще залишилися відкриті питання. Одним із ключових є оподаткування азартного бізнесу. Наразі податки досить високі, причому їх сплачують і оператори, і гравці (незалежно від розміру виграшу). Для прикладу – у низці європейських країн вони взагалі відсутні. Тому багато користувачів воліють грати "за бугром".

Відсутність чіткого податкового регулювання ринку впливає і на збільшення кількості операторів, закордонних інвесторів тощо. Тому експерти прогнозують, що коли будуть вирішені існуючі проблеми, азартний бізнес вийде на новий рівень і все-таки приноситиме бажані 7-8 млрд грн щорічно.