У цій статті ми спробуємо розібратися, як вибрати хороший кондиціонер для різних цілей та під різний бюджет. Адже існує безліч типів і моделей цієї кліматичної техніки. Наприклад, для орендованого житла найкраще підійде мобільний або віконний кондиціонер, який при переїзді можна взяти з собою, а для власного житла краще не поскупитися і вибрати спліт-систему, яка прослужить довгі роки.

Типи кондиціонерів

Віконний кондиціонер. Цей тип кондиціонера можна встановити у зовнішній отвір у стіні або на підвіконня. Деякі моделі можуть обігрівати та охолоджувати.

Портативний або мобільний кондиціонер. Відмінне рішення, адже нема потреби в монтажі - просто під'єднати його до розетки, і він готовий до роботи. Модель зі зворотним циклом може нагрівати та охолоджувати, тому вам потрібен лише один прилад для створення ідеального мікроклімату в приміщенні цілий рік.

Спліт-система. Ці кондиціонери складаються із двох частин, одна з яких прикріплена до внутрішньої стіни, а інша знаходиться ззовні приміщення для відведення тепла.

Мультиспліт-система. У неї декілька внутрішніх блоків з'єднані з одним зовнішнім. Хоч в неї і є індивідуальні пульти дистанційного керування для кожного внутрішнього блоку, на жаль не можна задати різним приміщенням роботу на обігрів та охолодження одночасно.

Касетні кондиціонери. Дуже схожі на стінні мультиспліт-системи - вони мають внутрішні блоки та зовнішній компресор, але пристрої цієї категорії кріпляться під стелею, а не до стіни.

Інверторні та звичайні

За допомогою інвертора (електронного вузла), інверторні моделі можуть плавно і точно керувати потужністю компресора – знизити її до мінімуму, а потім наростити за потреби. Тобто кондиціонерам з інверторами не потрібно зупинятися і запускатися, як звичайним кондиціонерам. Це дозволяє уникнути швидкого зношування компресора через постійні навантаження при включенні.

Інверторні кондиціонери часто тихіше, дешевше в експлуатації й швидше досягають бажаної кімнатної температури, хоч і коштують дорожче. До того ж інверторні кондиціонери економніші, завдяки своїй здатності регулювати температуру без запуску та зупинки.

Класи енергоспоживання

Існує 7 класів енергоспоживання кондиціонерів: A, B, C, D, E, F, G. Чим буква ближче до А, тим менш «ненажерливим» буде кондиціонер. Моделі з класом енергоспоживання D і менше – найгірший вибір.

Також існують градації А класу: від «просто» А, що означає хорошу енергоефективність, до A+ та A++ – це висока енергоефективність та А+++ – найкраща енергоефективність, але такі прилади коштуватимуть дорого.

Потужність та розміри приміщення

Вибираючи, який кондиціонер краще купити, ви, ймовірно, в першу чергу думатимете про те, наскільки потужним має бути пристрій для адекватного охолодження вашого будинку. Продуктивність кондиціонера оцінюється в BTU (британська теплова одиниця), а вихідна потужність – у кіловатах.

Купівля кондиціонера правильного розміру і продуктивності дуже важлива, тому що занадто потужні моделі споживатимуть більше енергії, а слабкі недостатньо охолоджуватимуть приміщення.

  • Для приміщення площею від 10 м2 до 20 м2 вибирайте модель потужністю 2,6 кВт.
  • Для приміщення площею від 20 м2 до 30 м2 підійде кондиціонер потужністю 3,5 кВт.
  • Для приміщення від 30 м2 до 45 м2 підходить кондиціонер потужністю 5-6 кВт.
  • Для приміщення площею від 45 м2 до 65 м2 радимо варіант з потужністю 7-8 кВт.

Рівень шуму

Для квартири підійде кондиціонер, внутрішній блок якого видає шум в межах 19-38 дБ, а зовнішній - від 38 до 54 дБ. Преміум моделі зазвичай працюють дуже тихо – від 20 до 30 дБ.

Якщо у вас вдома діти або спите дуже чуйно, то рекомендую інверторну модель - як правило, вона буде працювати набагато тихіше, ніж звичайна спліт-система.

Віконні та мобільні моделі шумніші ніж настінні, їх рівень шуму може сягати 51 дБ, що у порівнянні з шумом на вулиці.

Додаткові опції

Кондиціонери з великою кількістю функцій, як правило, коштують дорожче, зате забезпечать більший комфорт.

  • Дистанційне керування або керування зі смартфона – дозволяє контролювати температуру на відстані. Нові високотехнологічні кондиціонери обладнані технологією Wi-Fi, яка дозволяє повністю контролювати роботу пристрою за допомогою програми на телефоні.
  • Таймер - кондиціонер вимкнеться у потрібний час, щоб допомогти вам заощадити на рахунках за електроенергію.
  • Осушення – дозволяє знизити рівень вологості повітря.
  • Обігрів - забезпечить вам комфорт у холодну пору року.
  • Фільтри тонкого очищення, антибактеріальний, вугільний – видаляють запахи, дим та мікробів.
  • Сплячий або нічний режим - знижує рівень шуму шляхом повільнішої роботи компресора та вентилятора.

Дуже сподіваємось, що ми хоч трохи допомогли у виборі кліматичної техніки. А замовити установку кондиціонера, який вам до вподоби, ви можете на сайті remontoseli.com.ua