На плечах українських волонтерів й зараз тримається чимало. Як би не допомагали Україні західні партнери, та основна робота все ж таки на наших плечах. Але, як то іноді буває, завзяття та патріотизму недостатньо для того, щоб забезпечити воїнів саме тим, що потрібно. З найкращими намірами, але інколи робляться помилки, витрачаються великі гроші на спорядження, що не підходить армії, або не витримує суворих умов польового побуту ЗСУ.
Спеціалісти мережі магазинів спорядження Strikeshop дали кілька порад починаючим волонтерам з вибору справді якісного та найбільш затребуваного спорядження. Інтернет-магазин тактичного спорядження https://strikeshop.com.ua/ вже 10 років на ринку України та добре знається на справі підбору речей для військових.
На що звертати увагу при виборі плитоноски?
- Тканина. Ніякої бавовни, брезенту, Oxford® – практика показала, що ці матеріали не витримують навантажень, а подекуди (по швах) навіть і просто ваги бронеплити. Наш вибір - Cordura® щільністю від 500 до 1000D. Чим вище показник – тим тканина важча.
- Якісна, підігнана плитоноска має закривати плитою торс від яремної западини (не нижче). Якщо навіть підігнана плитоноска не дає можливість підняти плиту до цього рівня – це поганий вибір. Низько розташована плита не вбереже верхню частину легень від осколків.
- Наявність демпферу між плитою та шаром сітчастої тканини, яка безпосередньо торкається верхнього одягу бійця. Хоча б тоненький прошарок поролону або EVA значно збільшує комфорт носіння важкого бронежилету.
- Плита має сидіти у кишені щільно, не рухатися при бігові чи стрибках.
Де брати якісні плити для бронежилетів?
На жаль, відстріли у військових частинах з наявної там зброї показали, що фактично жодна бронеплита кустарного виробництва не витримує навіть кулі 5,45 мм. Добре відомі та майже легендарні «ресорні» плити й взагалі могли тріснути по зварному шву. Окрім цього, майже весь волонтерський «хендмейд» виявився заважким в порівнянні з плитами західного виробництва. Тож порада одна: якщо ви реально хочете захистити воїна – купуйте тільки сертифіковані плити, що пройшли стендовий відстріл у лабораторіях і мають відповідні документи. Аналогічна ситуація і з шоломами. У будь-якому випадку завіряння виробника, що «відстріл проводився», але документів немає – не для армії.
Які обирати підсумки?
Найбільш поширеною тканиною для виробництва підсумків є Cordura®, Oxford®, Aspen®. Від натуральних тканин тут також варто відмовитися, бо ті легко намокають, значно збільшують свою вагу та довго сохнуть. Важлива деталь будь-якого підсумку – люверс чи невеликий отвір в нижній частині для стоку води. Якщо його немає, під час сильного дощу чи форсування річки, в підсумки може набратися чимало води.
Для магазинів є два типи підсумків – закриті та відкриті. Кожен має свої плюси й мінуси, але варто пам’ятати, що звук відкривання клапану на липучці може почути ворог. Тож у розвідувальні підрозділи краще купувати підсумки відкритого типу.
Чому не варто купувати дешеві ліхтарі?
По-перше, дешеві моделі не мають захисту від вологи (а в траншеях збирається багато конденсату навіть у спеку). По-друге, працюють на батарейках (а не на акумуляторі), які не завжди є можливість дістати в зоні бойових дій. Найбільш затребуваним у військових є ліхтарик не звичайного білого світла, а червоного (чи такий, що має кілька світлофільтрів), адже червоний не демаскує позиції. Оптимально обирати такі ліхтарі, що мають різні кольори світла та регулювання потужності з режимом економії енергії.
Всі ці речі ви можете обрати за допомогою фахівців своєї справи та купити в інтернет-магазині та фізичних точках продаж Strikeshop, які знаходяться у Дніпрі, Львові, Коломиї та Івано-Франківську.