полонені російські окупанти

Керівник парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія на своїй сторінці у Facebook написав пост про те, що полонені російські окупанти дають можливість рятувати життя наших героїв. Він зазначив, що добре розуміє емоції українців, які пишуть у коментарях: навіщо брати й утримувати полонених? У нього також була така позиція на початку війни, але згодом вона змінилася. Унаслідок проведення обміну військовополоненими нам вдається визволяти своїх громадян.

Шанс повернути додому наших захисників і викрадених людей

Україна провела перший повноцінний обмін військовополоненими 24 березня. Нашим перемовникам вдалося обміняти 10 окупантів на 10 українських військовослужбовців та повернути додому 19 цивільних моряків із рятувального судна «Сапфір», які намагалися забрати прикордонників з острова Зміїний.

Згодом Президент України Володимир Зеленський в одному з інтерв’ю повідомив, що серед звільнених була частина військових з острова Зміїний. Як стало відомо пізніше, серед них був прикордонник Роман Грибов — автор фрази «Рускій воєнний корабль, іді на х*й», що стала символом боротьби з рашистами.

З того часу між Україною та росією пройшло кілька обмінів полоненими. Уже вдалося повернути додому близько сотні українських військових і цивільних людей. Міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук у своїх інтерв’ю неодноразово заявляла, що в «обмінному фонді» окупантів перебуває більш ніж тисяча цивільних українців, серед яких близько 500 жінок.

Верещук повідомила, що викрадених українських цивільних утримують у в’язницях і слідчих ізоляторах, де піддають тортурам. Під час останнього обміну в дев’яти людей були виявлені травми. Вона зауважила, що окупанти не хочуть повертати наших цивільних жінок. Обмін полоненими став чи не єдиним шансом їх визволити, тому Україна почала відмовлятися проводити обмін, якщо у списку немає жінок.

Інформація про російських полонених та загиблих

В умовах війни інформація про чисельність загиблих окупантів постійно змінюється. Така сама ситуація з орками, взятими в полон, адже періодично їх обмінюють на українських військових. Міністерство внутрішніх справ України спеціально відкрило канали, на яких родичі російських солдатів можуть розшукати їх серед полонених або загиблих:

  • сайт «РФ200ищи своих»;

  • Telegram-канал «Ищи своих».

На сайті розміщують відео полонених і документи загиблих військових. На обох каналах уже одержано понад 32 тисячі звернень від російських громадян. Враховуючи такі значні обсяги пошукової роботи, стає зрозуміло: у російському суспільстві зростає розуміння того, що влада бреше про «спецоперацію», яку проводить в Україні.