Українські абітурієнти останнім часом дуже часто звертають увагу на ВНЗ Польщі, тому що вони відкривають для них багато перспектив у майбутньому. Однак варто також взяти до уваги наявність відмінностей в освітніх системах України та Польщі. Абітурієнтам, яких цікавить навчання в польщі, буде корисно дізнатись детальніше про ці відмінності.

Відмінності української та польської систем навчання

Можна виділити кілька найбільш вагомих відмінностей:

  1. У Польщі існує дві вступні кампанії за рік на противагу одній українській. За допомогою такого інноваційного підходу у абітурієнта є шанс вступити до ВНЗ навіть якщо він не встиг на першу сесію та не втрачати цілого року життя. Літня кампанія довготривала і може включати місяці від жовтня аж до кінця літа того року, коли відбувається вступ. Зимова триває набагато менше, приблизно місяць в січні-лютому залежно від закладу. В кожному конкретному університеті потрібно уточнювати терміни кампаній, оскільки в них можуть ховатись нюанси.
  2. Поділ на освітніх програм на два варіанти. Першим з них є можливість поділу освіти на отримання диплома бакалавра та отримання диплому магістра. Зазвичай такий варіант обходиться дорожче, а обирають його ті, хто збирається змінювати спеціальність на магістратурі. Другим варіантом є неподільна освітня система, де магістратура є обов’язковою складовою процесу. Найчастіше цей варіант трапляється при виборі спеціальностей певного типу, таких як психологія, медицина, фотографія, акторська майстерність та інші.
  3. Визнання дипломів ВНЗ Польщі в усіх країнах Європи та світу без необхідності їх підтвердження ніякими іншими шляхами.

Форми навчання в Польщі

У більшості університетів Польщі, в тому числі і зі списку на сторінці https://up-study.ua/uk/universities є можливими різні форми навчання. Існують такі види форм навчання:

  • денна - коли навчання проводиться за встановленим графіком 5 днів на тиждень, один з яких виділений на самостійну підготовку. Може бути платною та безкоштовною;
  • заочна - тут навчання ведеться тільки по вихідних 2 рази на місяць і має тільки платну форму;
  • вечірня - графік навчальних занять такий самий, як і при навчанні на денній формі, тільки заняття розпочинаються після четвертої години дня.

Навчання у ВНЗ Польщі може мати різну тривалість, що залежить від рівня освіти, яка здобувається, наприклад:

  • на бакалавраті - гуманітарні напрямки займають 3 роки, а технічні - 3,5-4 роки;
  • магістратура - триває від 1,5 до 2 років;
  • вибираючи неподільну магістратуру, студент вчиться 5 років;
  • на аспірантурі термін навчання коливається від 1,5 до 2 років.

Серед особливостей також варто зазначити, що для отримання хорошого результату в навчанні, потрібно прикладати максимум зусиль, виконувати всі завдання та добре проявляти практичні вміння. А для того, щоб бути успішним варто знати мову викладання, яка може бути польською або англійською. Отож, перед вступом оцінюйте всі нюанси та працюйте над ними.