Причина популярності компресорів полягає в тому, що стиснене повітря є безпечним, чистим і простим у використанні середовищем передачі енергії. Як правило, пневматичні інструменти ефективніші та зазвичай легші, ніж звичайні електроінструменти або акумуляторні пристрої, що економить час та гроші користувача.

Конструкція компресорів перетворилася на дуже надійні пристрої, необхідні в більшості промислових застосувань, і хоча вони мають ту саму функцію, тобто підвищення тиску газу та зменшення його кількості, існує багато типів компресорів. Найпоширенішими типами повітряних компресорів є об’ємні компресори, включаючи пластинчаті та гвинтові компресори.

Гвинтовий компресор

Гвинтові компресори популярні в промисловості, де термін їх служби може досягати безперервного режиму роботи. Тим не менш, специфіка конструкції компресора, пропонованого на сайті https://www.zelko.ua/uk/kompressornaya-tehnika/vintovye-kompressory вимагає певного обмеження частоти пусків на годину. У разі відсутності споживання стисненого повітря компресор деякий час продовжує працювати без навантаження. У той же час він споживає електроенергію, створюючи додаткові експлуатаційні витрати.

Завдяки стандартній установці всіх компонентів у звукоізоляційному корпусі, гвинтові компресори створюють шум на рівні 65-75 дБ. Компактна конструкція займає мало місця в компресорному приміщенні.

Стиснене повітря, що виробляється масляними гвинтовими компресорами, характеризується відсутністю пульсації і низьким рівнем маслянистості. Вміст залишкового масла становить 3 мг/м3, крім того, ці компресори можуть бути оснащені додатковими системами обробки стисненого повітря необхідного класу якості.

Довговічність гвинтових компресорів досягає 35-50 тисяч годин роботи до капітального ремонту, та в основному пов'язана з якістю ступеня стиснення. Технічна гарантія на гвинтові компресори надається в основному на термін до 5 років.

Завдяки точному дизайну ступеня стиснення та передовим системам керування, гвинтові компресори дорожчі, ніж пластинчаті, але вони також є надійним джерелом високоякісного стисненого повітря, доступного в безперервній роботі.

Конструкція пластинчатих пристроїв менш відома, ніж гвинтова, незважаючи на столітню історію виробництва для промисловості. Але пластинчасті компресори набувають все більшої популярності в промислових сферах, де термін їх служби може досягати безперервного режиму роботи.