На вулицях українських міст з'являється дедалі більше електрокарів. Їх називають екологічно безпечним та економічним транспортним засобом.

Бажаєте вигідно купити електромобіль в Україні? У такому разі вам варто ознайомитися з пропозицією компанії lriker.com.ua!

Перший візок з електродвигунами і батареями на борту зміг подолати відстань у 100 метрів ще в 1841 році. А справжні електромобілі з'явилися на європейських дорогах лише наприкінці ХІХ століття. Тоді вони випереджали бензинових та парових конкурентів за всіма параметрами: швидкості, динаміки розгону, вантажопідйомності та запасу ходу. Мінусом був лише складний процес заряджання батарей. Поки не винайшли випрямляч струму, доводилося з'єднувати електродвигун змінного струму і генератор постійного струму. Механізм витрачав багато енергії та часто ламався. Тим часом бензинові машини ставали дедалі досконалішими — мінуси електромобілів змусили надовго забути про цей вид транспорту.

До них повернулися межі 1960-70-х років, коли вартість пального різко зросла, а великих містах гостро постала проблема вихлопів. Електромобілі випускалися невеликими серіями, але, як і раніше, залишалися диковинкою. У 1990-х випустили перші великі партії електротранспорту, який можна було взяти в лізинг або оренду в США. Наочно плюси електромобілів продемонструвала компанія Ілона Маска Tesla Motors. Її спорткар Roadster наближався до бензинових конкурентів з динаміки та запасу ходу.

У 2010-х випуск електрокарів почали багато автомобільних компаній: Mitsubishi, Nissan, Volkswagen, Toyota, Jaguar, Renault та інші. Завдяки масовому виробництву їхня ціна знизилася в 1,5–2 рази. Екологічно чистий транспорт уперше став доступним.

Пристрій електромобіля

Конструктивно у електрокарів мало відмінностей від бензинових та дизельних автомобілів. Вони також спираються на колеса, які з'єднані із кузовом еластичною підвіскою. Органами управління є кермо і дві педалі, як у машинах з автоматичною коробкою передач.

Замість двигуна внутрішнього згоряння використається електричний. Його конструкція набагато простіше, в ньому менше частин, що рухаються, він рідше вимагає обслуговування. Джерелом живлення є батарея. Трансмісія максимально проста: зазвичай це одноступінчастий планетарний редуктор, який є автоматичною коробкою передач.