Принцип роботи пристрою зводиться до того, що з підвищенням потужності мотора збільшується постачання палива. Турбокомпресор стискає кисень, а потім заганяє його в циліндр за допомогою вбудованих лопатей.
Для того, щоб обертання не зменшувались, турбіні необхідно звідкись споживати енергію. Звичайно, отримувати її коштом двигуна, але оптимально застосовувати вихлопні гази. Завдяки цьому потужність витрачається в невеликій кількості, а ось ККД збільшується істотно. Конструкція турбокомпресора складається з двох корпусів:
- гарячий. Турбіна, яка приймає потоки відпрацьованих газів;
- холодний. Компресор для нагнітання повітря у впускний колектор. Усередині є два колеса з лопатями, а з'єднані вони віссю. Колеса розташовані в корпусі з підшипниками, системою охолодження та мастилом.
На моторі може бути встановлена як одна турбіна, так і декілька. При цьому схема встановлення може бути наступною:
- паралельна, коли кожна турбіна у відповіді за конкретну частину циліндра. Може працювати за прямим або перехресним принципом;
- послідовна – турбіни встановлені одна за одною. Перша працює на низьких оборотах, друга – на високих. Система бітурбо характеризується турбінами різного діаметру, а твін-турбо – однаковими за розміром. Для уникнення турбоям використовують подвійний турбонаддув, а пізніше створили моделі зі змінною геометрією.
Що підводить?
Тільки невеликий відсоток дефектів обумовлений зносом вузлів, а в іншому причиною є неправильна експлуатація пристрою. Фактори, що призводять до виходу з ладу турбіни:
- моторне мастило низької якості.;
- несвоєчасна заміна мастильного матеріалу;
- оливне голодування;
- сторонні предмети, що потрапили через повітряні канали;
- неякісний чіп-тюнінг, який спровокував високі обороти пристрою.
Симптоми несправності
Дуже рідко турбокомпресор різко та несподівано виходить з ладу. Зазвичай завжди проявляються такі ознаки несправностей:
- сторонній шум;
- велика витрата мастила та пального;
- поява вихлопних газів сизого або чорного кольору;
- підтікання мастила;
- падіння оборотів двигуна;
- перегрів пристрою.
У деяких ситуаціях (вихід з ладу насоса, збої в електронній системі управління) турбіна може бути не зламана, але функціонування припиняється.
Поради фахівця
За якіснішою та кваліфікованою діагностикою пристрою найкраще звернутися в майстерню, де фахівець, за допомогою надійного обладнання, зможе виявити та усунути проблему. Для продовження працездатності турбіни радять дотримуватися деяких правил:
- використовувати тільки рекомендоване виробником авто мастило;
- своєчасно проводити заміну фільтрів та оливи. Коли пробіг досить великий, то проміжки між профілактичними замінами повинні бути скорочені у два рази;
- не глушити двигун відразу ж після зупинки, а продовжити роботу ще на хвилину;
- перед поїздкою прогрівати автомобіль з системою турбонаддуву, особливо в холодну пору року;
- не ганяти на максимальних швидкостях; не зловживати чіп-тюнінгом.
Обрати найкращий сервісний центр з ремонту турбін можна на сайті https://birud.com. Окрім цього ви можете ознайомитися з актуальними контактами та відгуками реальних клієнтів майстерні та отримати масу корисної для себе інформації про турбіни.