Саме хінкалі можна вважати візитівкою грузинської кухні. З бараниною, сиром сулугуні, зеленню та іншими смачними начинками — встояти просто неможливо. Але чудовим є те, що скуштувати цю страву можна не лише в Грузії — вона стала популярною чи не у всьому світі. Доставка хінкалі Львів приємно вражає: шеф-кухарі знають, як готувати їх за традиційними рецептами, які передаються із покоління у покоління. Тож сьогодні ми поговоримо про хінкалі трошки більше. Дізнаємося, де вперше з'явилася така страва, як її готують та поділимося іншими цікавими фактами.
Трохи історії: все про появу хінкалі
Існує дві легенди, які розповідають нам про те, як вперше з'явилася така страва. Перша з легенд розповідає про те, що хінкалі почали готувати під час війни з персами. Пораненим солдатам потрібно було швидко відновлювати сили, тож грузинські господині готували для них особливу страву: мішечок із тіста, всередині якого був поживний бульйон, рублена баранина, цибуля та зелень.
Згідно з іншою легендою, хінкалі — це страва пастухів, які пасли стада овець у високогірних районах Грузії. Вважається, що ароматні мішечки з м'ясом було легко готувати, вони дарували відчуття ситості на довго: саме тому пастухи могли готувати їх навіть в “польових” умовах.
Яка із цих легенд правдива — достеменно невідомо. Але так чи інакше, батьківщиною хінкалі вважається село Пасанаурі, яке розташоване по дорозі на Казбегі.
Поступово, хінкалі ставали популярними у різних регіонах Грузії. А згодом — й у сусідніх країнах та по всьому світу. Тут немає нічого дивного, адже така страва — дійсно ситна, смачна та цікава. А величезна кількість різноманітних начинок, з якими готують хінкалі сучасні шеф-кухарі, дозволяє вибрати варіацію цього наїдку на будь-який смак.
6 цікавих фактів про хінкалі
- Ідеальні хінкалі, на думку грузинських господинь, обов'язково повинні мати аж 28 складочок. Це число у давні часи вважалося сакральним. Втім, сучасні кухарі рідко дотримуються цього правила.
- Хінкалі не їдять із соусом та приправами — вважається, що це псує смак страви. Єдиною спецією, якою допустимо приправляти готову страву, грузини називають чорний перець.
- Традиційна начинка для хінкалі — саме рублене м'ясо, а не фарш. Адже воно краще зберігає структуру волокон та смакові властивості.
- А традиційне тісто для цієї страви було прісним — у нього не додавали навіть сіль.
- Хінкалі ліплять лише вручну — вважається, що лише такий спосіб може зробити цю страву неповторною.
- У деяких регіонах Грузії вважають, що вино — не найкращий вибір напою до хінкалі, й надають перевагу пиву.