Огірки – популярна культура, яка зустрічається практично на кожній дачній або присадибній ділянці. Це корисний і надзвичайно смачний овоч. Огірок виступає неодмінним інгредієнтом салатів й інших страв. Його солять і маринують на зиму.
Овоч придатний для вирощування як у відкритому ґрунті, так і в тепличних умовах. У залежності від умов на конкретній ділянці, використовують сортове насіння або гібриди. Останні характеризуються підвищеною стійкістю до захворювань та негативних факторів зовнішнього середовища. Одночасно сортові огірки вирізняються більш насиченим та яскравим смаком. Щодо строків достигання й особливостей культивування, то суттєвих розбіжностей не існує.
Параметри правильного вибору
Вибираючи насіння огірків, потрібно враховувати, що не існує однозначно доброго чи поганого варіанту. При виборі потрібно враховувати такі параметри:
- місце вирощування овочів – в теплиці чи у відкритому ґрунті. У першому випадку потрібно віддавати перевагу сортам із невеликим листям, адже у процесі зростання рослинам не вистачає місця;
- наявність інших культур по сусідству;
- бажаний рівень врожаю. Досвідчені городники рекомендують відводити для засівання велику площу;
- особливості ділянки. Потрібно враховувати рівень освітленості місцевості (сонячна або затінена), а також наявність й інтенсивність вітрових поривів.
Важливий параметр вибору – спосіб запилення насіння. В залежності від цього критерію, розрізняють сорти та гібриди таких типів: самозапильні, бджолозапильні, партенокарпічні.
Топ-5 популярних видів
Лідер продажу – огірок «бебі міні». Гібрид вирізняється невеликою довжиною (до 9 см). Плоди циліндричної форми покриті темно-зеленою шкіркою з великими горбиками. Їх ніжний і насичений смак ідеально підходить для літніх салатів. Для вирощування огірків «бебі міні» оптимально підходить велика та добре освітлена ділянка. Для поливу використовують теплу воду.
Популярним є середньоранній сорт «джерело». Огірки з білим опушенням досягають у довжину 11 см. Основні переваги сорту – високі смакові якості та стійкість до найбільш поширених захворювань. Огірки «джерело» ідеально підходять для консервування. Насіння потрібно висівати у відкритий ґрунт у кінці весни, коли минає загроза заморозків.
Огірок «засолювальний» належить до пізньостиглих сортів, дозрівання яких займає до двох місяців. Основна перевага – універсальність. Огірок підходить як для приготування салатів, так і для консервування. Також культура демонструє стійкість до найбільш поширених захворювань. Для висівання насіння потрібно дочекатися, поки земля прогріється до 15 градусів. Полив проводиться увечері теплою водою.
Огірок «амур F1» належить до ультраранніх сортів, дозрівання яких займає всього 45 днів. В одному суцвітті формується до 10 плодів довжиною 12 см. Плоди мають насичений зелений колір і тонку шкірку. Поверхня огірків вкрита шипами. Перевага сорту – стійкість до захворювань і негативного впливу зовнішніх факторів. Плоди не втрачають смакових якостей та корисних властивостей навіть в умовах високої температури. Завдяки відсутності пустот огірки ідеально підходять для консервування.
Гібрид «компонист F1» належить до самозапильного типу. Плоди досягають у довжину 12 см, мають темно-зелене забарвлення зі світлими смужками. Завдяки насиченому смаку без гіркоти ідеально підходять як для приготування салатів, так і для консервування. Особливість плодів – здатність довго зберігатися без втрати корисних властивостей. Висівання насіння проводиться у травні в попередньо удобрений і зволожений ґрунт.