Буряк - вимогливий овоч щодо умов вегетації. Коли коренеплід росте, грунт сильно виснажується. Тому, якщо ігнорувати внесення добрива для буряків при посадці і в подальшому, урожай буде мізерним і неякісним. Незалежно від сорту, будь то кормова, цукрова або їдальня культура, їй необхідно інтенсивне живлення, що надходить ззовні. Догляду заходи проводять щорічно, підгодівлі вносять кілька разів за сезон.

Придбати якісні добрива для буряку ви можете в інтернет-магазині LNZ web, пройшовши за посиланням https://lnzweb.com/ru!

Буряк добре росте на суглинках і супісках, мелкокомкових суглинних чорноземах, удобрених за пару років до висадки овочів органікою. Погано буряк росте на кислих і важких грунтах. Їх потрібно попередньо підготувати - розкислювати вапном заздалегідь, щоб воно встигло розчинитися в грунті.

На родючих ґрунтах використовують тільки мінеральні добрива для буряків при посадці навесні. Приблизно за тиждень до посіву потрібно обробити ділянку сумішшю з 20 г аміачної селітри, 15 г сульфату калію, 40 г суперфосфату.

Якщо земля малоплодородная, попередньо восени її удобрюють свіжим гноєм з розрахунку 5 кг на 1 кв. м. По весні вносять 4 кг компосту на 1 кв. м, додаючи 50 г нітроамофоски або інших азотних добрив. Обов'язково вносять 30 г калійного препарату або замінюють його деревною золою з розрахунку 2 ст. на 1 кв. м.

Коли і які мікроелементи краще вносити

1. Перше добриво для буряка при посадці має містити багато азоту - близько 10 г сечовини на 1 кв. м. Другу підгодівлю проводять без азотосодержащих препаратів, оскільки надлишок стимулює приріст гички на шкоду розвитку коренеплодів.

2. Другу обробку проводять фосфорно-калійними складами. Підійде 10 г хлориду калію і 8 г суперфосфату. Рекомендується вибирати хлорні форми препаратів, оскільки в них менше нітратів. З огляду на те, що буряк швидко просочується нітратами, рекомендується вносити азотні добрива дрібно - розділити обсяг на 2 рази. Це вдвічі зменшить кількість шкідливих речовин в коренеплоди.

Рекомендується підбирати комплексні добрива так, щоб за одну обробку вирішити проблеми дефіциту різних корисних речовин. Досвідчені агрономи рекомендують вносити частину добрив для буряка при посадці, а другу - пізніше.

Для цукрового буряку найкритичнішим елементом є бор. З-поміж інших мікроелементів він найсуттєвіше впливає на врожайність та цукристість коренів, беручи активну участь у метаболізмі вуглеводів та синтезі матеріалу клітинних стінок. 

Деталі: https://agrarii-razom.com.ua/plants/cukroviy-buryak
© ІАС Аграрії разом