Автомобільні шини виступають єдиною і ключовою ланкою, яка зв'язує транспортний засіб з дорожнім полотном. Від правильної установки і підбору гуми багато в чому буде залежати безпека, комфорт і рівень керованості під час руху.

В якості базових матеріалів, які використовуються при виготовленні покришок, вважається гумова суміш, яка містить в своєму складі силіку, натуральні і синтетичні каучуки, полімери та безліч різноманітних домішок.

Типи шин

На сьогоднішній день переважна більшість легкових покришок є безкамерними і володіють радіальної конструкцією каркаса. Серед різних типів дизайну, які зустрічаються водіям, найбільш поширеними видами вважається:

  • спрямований;

  • неспрямований(симетричний);

  • асиметричний.

Особливості спрямованого малюнка протектора допомагають оперативно справлятися з відведенням опадів з контактної зони, що істотно знижує ризик утворення аквапланування. Покришки з V-подібною будовою протекторних блоків обов'язково мають специфічне маркування на бічній поверхні у вигляді стрілки «Rotation», яка позначає правильну сторону обертання коліс. Будьте уважні, адже спрямовану гуму не можна без розбортування переставляти з правої частини авто на ліву. У разі помилково виконаного монтажу або перестановки, в дощову пору машина може втратити контроль над керованістю навіть на невеликих швидкостях.

Ненаправлений симетричний малюнок протектора часто використовується в якості базової комплектації на багатьох легкових автомобілях. Такі покришки не мають рекомендованого напрямку обертання, зовнішньої або внутрішньої сторони, тому можуть встановлюватися на будь-яку вісь і сторону транспортного засобу. Даний тип вдалим чином поєднує в собі всі основні переваги і відрізняється доступною ціною.

Асиметрична гума володіє двома функціональними половинами, де одна частина є «дощовою», а друга відповідає за зчеплення на сухих ділянках шляху. Подібні покришки мають різну ступінь жорсткості правих і лівих сторін колеса. На бічних поверхнях є обов'язкове маркування «Outside» або «Inside», що регламентує вірну сторону установки покришки на диск.

Сезонні автошини

Серед ключових відмінностей автомобільних коліс є їх сезонність, доречі, в Koleso2000.ua чудовий ассортимент. Тому перш ніж купити шини на авто, потрібно визначитися, який сезонності колеса вам необхідні:

  • літні;

  • зимові;

  • всесезонні.

Літня гума відрізняється досить жорсткою протекторною зоною, яка передбачає експлуатацію в жарку пору року. До ключових завдань літніх покришок відноситься підтримання безпеки на сухих і мокрих ділянках шляху. Такі шини відрізняються високими швидкісними індексами. Переважне число моделей має асиметричний або неспрямований дизайн. При цьому літні шини здатні сумлінно виконувати покладені на них функції до температури повітря +7 градусів. При похолоданні склад гумової суміші починає замерзати і нездатний повною мірою забезпечувати необхідний рівень безпеки.

Зимові шини бувають шипованими або нешипованими. Компаунд фрикційних покришок відрізняється підвищеною м'якістю і еластичністю, що дозволяє їм залишатися функціональними навіть в найхолодніші зимові дні. Робоча поверхня коліс частіше має спрямований візерунок з великою кількістю дрібних насічок. Подібна конструкція забезпечує високу прохідність і зчеплення на слизьких ділянках шляху. При цьому будьте уважні, при потеплінні понад +9 градусів, зимові шини починають прискорено зношуватися, тому не варто зволікати з сезонною заміною коліс.

Всесезонні шини виступають спробою інженерів створити компромісне рішення для країн з м'яким кліматом. Такі колеса мають усереднені характеристики зимової та літньої гуми, що навряд чи дозволить повноцінним чином відчувати себе комфортно і безпечно протягом усього року.