Створення міжвідомчого колегіального органу, завданням якого є вирішення проблем, пов’язаних з впровадженням реформи НУШ, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року.

Вже цього року Координаційна рада розпочне роботу з покращення управлінської спроможності громад та координуватиме роботу місцевих органів влади.

Ці основні проблеми відзначила Міністр освіти та науки Лілія Гриневич, яка також наголосила на тому, що рішення серпневої конференції педагогічних працівників про створення координаційного органу підтримав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Завдяки його підтримці створення такого органу та розробка його статуту зайняла відносно небагато часу.

Міністр сподівається, що робота місцевих громад за підтримки Ради покращиться не лише в освітній сфері, а й допоможе у визначенні шляхів ефективного використання надходжень від децентралізації в цілому.

Координаційна рада хоч і займатиметься вирішенням проблем, які стосуються освіти, та своїх представників до її складу делегували й інші міністерства та відомства:

  • Державна казначейська служба;
  • Міністерство фінансів;
  • Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ;
  • Міністерство інформаційної політики;
  • Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України тощо.

Завдяки роботі новоствореного колегіального органу МОН сподівається уникнути усіх тих проблем, що виникали на місцях у 2018 році, та налагодити співпрацю центральних та місцевих органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування.

На тому ж засіданні Кабміну було затверджено склад Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти. Це один з останніх кроків, після якого орган зможе розпочати свою роботу. Національне агентство регулюватиме та контролюватиме забезпечення якості вищої освіти у закладах вищої освіти незалежно від форми власності.

До складу увійшли представники державних та приватних вишів, студентства, роботодавці, Національної академії наук, галузевих академій тощо. Наразі свого представника ще не затвердила Національна академія медичних наук, на вакансію якого оголошено додатковий відкритий конкурс.

За словами заступника Міністра освіти і науки України Юрія Рашкевича, Уряд на своєму засіданні наділив Агентство ширшими повноваженнями, в порівнянні із Статутом попередньої редакції. Тепер орган самостійно визначатиме необхідні структурні підрозділи та обиратиме керівника Секретаріату без затвердження його кандидатури Урядом.

Про прийняте Урядом Положення «Про сертифікацію вчителів» та інші актуальні новини від МОН ви завжди можете дізнатись у розділі «Новини» на офіційному сайті порталу «Всеосвіта». Освітня платформа об’єднує педагогів, учнів та батьків, пропонуючи участь у безкоштовних вебінарах, дистанційних курсах та інших проектах з метою покращення якості освіти в Україні.