Більш оборотною причиною погіршення зору, є катаракта. Хвороба полягає в прогресуючім помутнінні кришталика, найчастіше, це пов'язано з віком та може привести до практичної сліпоти.Катаракта також може бути наслідком метаболічних захворювань (наприклад, діабету, дерматиту), тривалого використання лікарських засобів (в основному стероїдної терапії), глаукоми та перенесених очних травм і запалень.
Симптоми, які повинні викликати занепокоєння, припускаючи виникнення катаракти це:
- погіршення зору, особливо при читанні: розмитий зір, серпанок зображення,
- засліплювання очей світлом або фарами зустрічних автомобілів в нічних умовах,
- подвійний одноразовий зір,
- порушення в оцінці відстані,
- зміна кольору,
- підвищена чутливість до світла.
Катаракта може розвиватися протягом тривалого часу.Єдиним способом лікування є хірургічна операція з видалення катаракти в Києві з ока,та імплантація на місце кришталика штучного кришталика.В даний час найбільш поширеним методом є операції, яка дозволяє видалити катаракту на будь-якій стадії. Метод включає внутрішньоочне подрібнення катаракти через ультразвук тавидалення каламутних мас. На місце видаленої катаракти імплантується штучна лінза, яка, в залежності від потужності, дозволяє гострий зір без окулярів.
Наслідки катаракти
Необроблена катаракта з часом прогресує і може призвести до майже повної втрати зору, глаукоми, запалення очей.У частини пацієнтів після операції катаракти може виникнути вторинна катаракта (помутніння сумки лінзи), яка проявляється як погіршення зору протягом місяців або років після операції катаракти. Лікування полягає у виконанні отворув помутніломукришталикуза допомогою лазера, завдяки чому повертається гострий зір.
Захворювання, які ще кілька десятків років тому означали стійке зниження якості життя, сьогодні вже перемогти, завдяки системі методів лікування. Кожна процедура, однак вимагає дотримання певних рекомендацій після його проведення, для повного одужання. Не інакше і в разі оперативного лікування катаракти.
Незалежно від того, яке хірургічне лікування катарактизастосовується, необхідно дотримання рекомендацій, даних лікарем. З огляду на те, що сама процедура коротка, іноді пацієнти в той же день повертаються додому. У такій ситуації необхідні щоденні візити до фахівця, протягом трьох днів після операції. У разі, коли процедура проводиться під загальним наркозом, чи існують додаткові обставини, пацієнти залишаються після операції в лікарні – максимум на три дні.