Сонячна електростанція - це джерело електричної енергії, за який не доведеться платити нікому. Досить вибрати обладнання, правильно його монтувати і підключити, щоб використовувати заповнювати і головне - екологічно безпечну енергію майбутнього. Власникам будинків, котеджів, виробничих підприємств доведеться облаштовувати мережеві сонячні електростанції (СЕС). Це автономна або напівавтономна станція, яка має все необхідне, щоб вловлювати, трансформувати, збирати і постачати електроенергію споживачеві.
Особливості функціонування СЕС
Спеціальні сонячні панелі, монтовані на даху, стінах або прямо на землі, вловлюють світловий потік, а після електростанція перетворює його в струм. Особливість роботи полягає в прямому впливі на кристали кремнію, які і стають основною для фотоелементів. Під впливом випромінювання звільняються і утворюють струм електрони атомів. Всі отримані заряди направляються в акумуляторні батареї, які під'єднані до пластини за допомогою контролера.
Однак отриманий струм поки що не можна використовувати для живлення устаткування і побутових приладів в будинку, так само як і для освітлення. Для цього використовуються інвертори, які дозволяють отримати змінну напругу в 220 Ватт. Така замкнута система може працювати повністю автономно, а може бути з'єднана з централізованою електромережею.
На додаток до зазначених приладів можуть бути використані і пристрої стеження за сонцем. Саме вона дозволяє повернути панелі, щоб на низ потрапляли прямі сонячні промені.
Яку СЕС вибрати?
Багато чого буде залежати від місця положення об'єкта, де будуть встановлюватися панелі, розташований будинок. Також багато що визначається потребами споживачів, для яких досвідчені майстри можуть облаштувати, підключити і ввести в експлуатацію такі пристрої:
- Автономні генератори - прості в монтажі, використовуються для забезпечення енергією невеликих комплексів і об'єктів. Саме такі генератори монтуються на водонапірних вежах, мережі вентиляційної, резервного електроживлення, вентиляції та ін.
- Повноцінна станція - особливо зручні в тих місцях, де неможливості підвести централізовану мережу.
- Гібридні системи - найпоширеніші, оскільки дозволяють поєднувати відразу кілька видів генераторів, в тому числі сонячні, вітрові та водні.
Мережеві сонячні електростанції можуть відрізнятися за параметрами, конструкції, видаваної потужності.