Покровські школярі отримали місце у фіналі Всеукраїнського змагання «STEAM HOUSE»

17-18 травня у День науки відбувся фінал обласного конкурсу серед учнівської молоді з розробки smart-рішень «Школа Техно». 

До участі у фіналі, що проходив в очному форматі у Києві, було запрошено шість команд закладів загальної середньої освіти з Покровської, Краматорської, Іллінівської та Великоновосілківської громад Донеччини, які представили цікаві та актуальні розробки STEM-проєктів. До складу журі увійшли представники закладів вищої освіти, благодійних організацій та бізнесу.

За підсумками роботи журі дипломом І ступеня була нагороджена команда «Ти не один» ліцею зі структурним підрозділом гімназії №1 Покровської ТГ, яка представила проєкт «Інноваційний інструмент, що дозволить слідкувати за своїм ментальним здоров’ям».

«Команда ліцею №1 презентувала проєкт з використання комп'ютерних технологій для відстежування і допомоги у збереженні ментального здоров'я підлітків в умовах війни й постійного стресу. Проєкт розрахований на дітей віком від 11 до 14 років. Чат-бот визначає рівень тривожності та ментального здоров'я підлітка і працює лише тоді, коли визначає цей рівень як середньої важкості», – зазначила директорка ліцею №1 Бакун Євгенія.

Команда «Solar Energy» загальноосвітньої школи І-III ступенів №9 представила проєкт «Сонячна електростанція з системою стеження» та була нагороджена дипломом III ступеня.

«Ми взяли участь в конкурсі й цього разу він виявився достатньо цікавим та неочікуваним. Ми хочемо подякувати організаторам, партнерам, Донецькому національному технічному університету та куратору нашого проєкту Глібу Володимировичу Ступаку. Дуже цікавий був проєкт, було дуже корисно навчатися цього всього поза межами нашого проєкту. Ми також багато дізналися з приводу того, як влаштований бізнес, як взагалі в ньому працювати, як боротися з конкурентами та шукати клієнтів. Наш проєкт полягає в тому, щоб розробити систему автоматичного позиціювання системи для сонячних електростанцій, щоб перейти від статичних до динамічних систем», – розповіла учениця 10 класу ЗОШ №9 Катерина Москальова.

Команда Digital World Team навчально-виховного комплексу №1 представила на конкурсі власний проєкт – «Роботизований протез-маніпулятор». Як і решта фіналістів, вони також були відзначені в особливій номінації – «Найкращі проєкти інклюзивного, соціально орієнтованого та індивідуалізованого спрямування».

Усі фіналісти отримали сертифікати та пам’ятні призи від БФ «Фонд освітніх ініціатив», які вручали голова правління фонду Антон Дзюба та директор освітніх програм фонду Віктор Шабанов.

Учасники конкурсу не лише взяли участь у змаганні, а й відправилися на захопливу екскурсію до мальовничого містечка UNIT.City Києві. Подорож виявилася надзвичайно пізнавальною. Вони мали можливість на власні очі побачити проєкт та його розвиток, переглянути, як містечко виросло та трансформувалося.

Конкурс проведено за ініціативи та організаційної підтримки Донецького технічного університету і Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Ідейний натхненник заходу – Гліб Ступак, старший викладач кафедри автоматики та телекомунікацій ДВНЗ «Донецький національний технічний університет».