У Покровську реалізують проєкт для вивчення козацької спадщини регіону

У рамках програми розвитку спроможності та мережування для локальних операторів культури «Спадщина: простір для роботи», ГО "Культурний код Покровська +" у партнерстві з відділом культури, туризму та ОКС та Молодіжною радою реалізують проєкт щодо сторінки в історії краю, пов'язаної з козацтвом та розумінням власної ідентичності.

Суть проєкту та шляхи його реалізації учасники обговорили під час спільної зустрічі, яка відбулась 13 травня в змішаному форматі офлайн/онлайн.

За словами начальниці відділу культури та ОКС Олени Олехнович, без теми козацтва неможлива історія України. Вона тісно пов’язана з історією саме Донеччини і навіть відображена на гербі міста Покровськ.

«Дуже приємно бачити серед учасників проєкту саме молодих активних людей нашого міста, ваша думка для нас дуже важлива, адже результатом цього проєкту стане впровадження в наш міський простір інформаційних повідомлень стосовно козацького минулого нашого краю. Завдяки цьому ми зможемо надати нашим мешканцям можливість порозмислити щодо нашої ідентичності й козацького минулого», – звернулась до присутніх Олена Олехнович.

Крім активної молоді, яку запрошено до участі в проєкті, працівники культури запрошують долучитися всіх бажаючих, кому цікава дана тема. Вже розроблено план активностей, взяти участь в яких зможуть всі охочі.

«Нашим проєктом ми хочемо порушити питання необхідності виваженого підходу до історії та ідентичності, коли з одного боку ми розуміємо необхідність протидіяти російським міфам та з іншого – осмислювати деколонізаційні процеси та не створювати нових міфів», – зауважила директорка покровського історичного музею Ангеліна Рожкова.

В рамках проєкту на Бульварі козацької слави планується розміщення QR-кодів, які містять короткі повідомлення з питаннями (наприклад: Чи були тут козаки? А чому «Покровськ», згадаймо. А що Ви знаєте про чумацький шлях? тощо) Також через QR-коди буде можливість пройти вебквест: передбачено два його види: для дітей, який можна буде проходити за допомогою дорослих, та квест на місцевості для підлітків.

У рамках проєкту заплановані онлайн воркшопи з сучасними ілюстраторами об’єднання Pictoric. Передбачено створення зображень для сувенірної продукції, екосумок та листівок (та їх виготовлення), банерів, які надалі будуть розміщені на будівлі колишнього кінотеатру «Мир».

«Також ми передбачили створення чогось цікавого, що могло б привабити молодь та підлітків. На нашу думку, це можуть бути елементи доповненої реальності. Так, попередньо ми маємо задум "Селфі з віртуальним козаком" (робоча назва), яка полягає у тому, що, відсканувавши код, можна зробити селфі із віртуальним козаком, який з’являється поруч. Також можна запропонувати та реалізувати інші задуми щодо цифрового формату проєкту», – розповіла директорка історичного музею Ангеліна Рожкова.

Проєкт "Відкрита платформа для пізнання, спілкування та роздумів на бульварі Козацької Слави" реалізується в рамках програми розвитку спроможності та мережування для локальних операторів культури “Спадщина: простір для роботи”, яка підтримується Фондом «Партнерство задля стійкості України», що фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції.