Протидія домашньому насильству: у старостинських округах Покровської громади продовжують свою роботу консультаційні пункти

У Покровській громаді активно працюють консультаційні пункти з питань протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

Наявність таких пунктів дуже важлива, особливо в старостинських округах. Адже завдяки цьому мешканці найвіддаленіших куточків громади отримують знання, як запобігти насильству в родині, а також своєчасно отримати допомогу, захистити права та інтереси, якщо насильство було вчинене.

«На території старостинських округів працюють спеціальні пункти підтримки. Вони мають попит серед населення. Це такий осередок, де можна прийти й отримати кваліфіковану допомогу спеціалістів та просто цікаво провести час. І дорослі, і діти кажуть, що тут надаються досить різноманітні послуги, вони можуть поспілкуватися, розповісти про свої проблеми, отримати допомогу, що є дуже необхідним в наш нелегкий час», – розповіла начальниця управління по роботі з територіями Олена Носач.

Покровська громада продовжує активно розвиватися навіть під час війни та підтримує людей в різних напрямках. Зокрема, психологічні та соціальні послуги надаються населенню своєчасно. Консультаційний пункт має стабільний графік роботи: з понеділка по п'ятницю, з 08:00 до 17:00.

«Ми робимо все для того, щоб люди почували себе спокійно, наскільки це можливо в сьогоднішній час. Тут населенню надається психосоціальна підтримка. Робота цього пункту, окрім надання консультацій постраждалим, також містить інформаційну кампанію, яку ми проводимо серед населення. Її метою є формування нульової толерантності до такого негативного явища як домашнє та гендерно зумовлене насильство», – розповіла провідний фахівець соціальної роботи Консультаційного пункту з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству Покровського міського центру соціальних служб Олександра Шевченко.

Крім того, періодично тут проводяться заняття з елементами тренінгу для мешканців старостату, на яких розповідається алгоритм дій для осіб, які або самі потерпають від домашнього насильства, або це відбувається з їх близькими. Також постійно проводять й пізнавальні тренінги для дорослих та школярів.

«У цих консультаційних пунктах відбувається первинне ознайомлення з видами домашнього насильства і саме з тим, як протидіяти йому. Також у пунктах працюють з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. Ця категорія знаходиться під постійним супроводом фахівців Центру соціальних служб Донецької області», – зазначила директорка Центру соціальних служб Тетяна Кірсанова.

На базі таких безпечних просторів не лише надають психологічну підтримку, але й у разі необхідності допомагають звернутися до відповідних органів.