У Покровській громаді розбудовують мережу Консультаційних пунктів первинного соціально-психологічного консультування

З 2021 року в Покровську працює Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі Покровського міського центру соціальних служб Донецької області. Аби наблизити таку допомогу до всіх мешканців громади, у п`ятьох старостинських округах  нашої громади облаштовані Консультаційні  пункти для постраждалих від домашньої тиранії. 

Один з таких пунктів  розташовано у Лисівському старостинському окрузі. На офіційне відкриття пункту завітали почесні гості: начальниця управління сім'ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання ДонОДА, керівники Покровської районної та міської ВА, представники соціальних служб та ювенальної поліції Покровського РУП.

«Існує така думка, що громада тим сильніша, чим більше в неї соціальних послуг. Тому я вітаю ваш старостат та вашу громаду з відкриттям консультаційного пункту. Ми дуже вдячні Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні  за те, що вони вже декілька років опікують Донецьку область, і завдяки цьому ми відкрили і притулки, і спеціалізовані служби, і денні центри. Відтепер реалізовано ще один великий проєкт. Ви перша громада на Донеччині, яка відкрила одразу 5 таких пунктів. І це дуже добре», - зазначила начальниця Управління сім'ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання ДонОДА Лілія Золкіна.

Наразі Консультаційні і пункти відкрито в Лисівському, Гришинському, Першотравневому, Шевченківському та  Новотроїцькому СО. В них працюють фахівці із  соціальної роботи Покровського міського центру соціальних служб Донецької області.

За словами соцпрацівників, наразі рівень агресії зростає. Під час війни люди мають велику кількість факторів вразливості. Тож дуже добре, що в Покровську вже є денний центр, який всебічно підтримується місцевою владою та є частиною системи запобігання та протидії домашньому насильству на місцевому та обласному рівнях. Навколо міста є села і селища, і там так само живуть люди, для яких дуже важливо мати доступ до сучасних сервісів та  допомоги.

«Сьогодні у нас дуже велика знакова подія, ми відкриваємо консультаційні пункти для допомоги постраждалим від домашнього або гендерно зумовленого насильства. Хотів би подякувати всій нашій команді, заступникам та всім, хто причетний до цього. Адже, лише спільними зусиллями ми зможемо досягти неабияких успіхів у розвитку та розбудові нашої громади та країни в цілому», - зазначив начальник Покровської МВА Сергій Добряк.

У тісній співпраці Покровської МВА з міжнародним Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні та за підтримки громадських організацій були здійснені поточні ремонти та відбулося оснащення таких консультаційних пунктів.

«Покровська МВА завжди піклується про своїх мешканців, де б вони не знаходилися, у старостатах чи в місті. Наші люди повинні знати, що вони можуть звернутися за допомогою і завжди її отримати. Такі сервіси  потрібні для наших мешканців, щоб вони відчували підтримку, навіть коли потрапляють у скрутні становища та ситуації», - підкреслила заступниця начальника Покровської МВА Олена Харчевна.

Кожен консультативний пункт обладнаний сучасними меблями, новітньою технікою та необхідним устаткуванням. Консультативні простори створені для того, щоб мешканці не їздили до Покровська, долаючи значну відстань, а за місцем проживання мали можливість вільного доступу до соціально-психологічних сервісів.

«Пункти працюватимуть кожного дня. В них є декілька локацій, а саме дитяча зона, зона фахівця із соціальної роботи, інформаційна зона, зона релаксу. Кімнати мають все необхідне- фліпчарти, надсучасну техніку,  меблі, дитячі іграшки та набори для творчості . Тому ми дуже вдячні Фонду ООН у галузі народонаселенняв Україні  за облаштування таких локацій. Сподіваємося, що з їхньою появою ми побудуємо в нашому суспільстві нульову толерантність до насильства», - додала директорка Покровського міського Центру соціальних служб Донецької області  Тетяна Кірсанова.