В умовах обмеженого водопостачання у Покровську працює програма з буріння свердловин

В умовах обмеженого постачання води з Карлівської фільтрувальної станції у Покровську запущено програму з буріння свердловин. У планах – створити ще 40 альтернативних джерел водопостачання по громаді. Орієнтовний термін проведення робіт – 2 місяці. 

За словами заступника начальника Покровської МВА Олексія Стебеля, це глобальна робота. Свердловина - це і додаткове обладнання, і лічильники електроенергії, і насоси та фільтри, і облаштування самої свердловини.

«Дякую за сигнали, які надходять від громадян. Це дає нам змогу бачити усі проблемні питання в розрізі питань громади. Ці свердловини фінансуються коштами місцевого бюджету. Є громадяни, які беруть співучасть. Там, де немає можливості, то ми робимо за гроші місцевого бюджету», - зазначив Олексій Стебель.

Дочекалися своєї свердловини жителі вулиці Ольшанського. Заявку вони подавали через ККСН. Працює зараз тут перевірений підрядник, який впродовж минулого року пробурив 20 свердловин по громаді.

Вартість одного погонного метра з насосами, фільтрами та облаштуванням – 1250 грн. Очікувана глибина – 30-40 м, потужність – 3 м³/год. Роботи планується завершити за 3 дні. 

«Ця свердловина буде забезпечувати 49 будинків по вулиці Ольшанського. І поблизу ще 400-500 людей. За інформацією квартальної, тут є маломобільні та люди з інвалідністю, в також ВПО, які потребують водозабезпечення», - повідомив директор КП «Покровськводоканал» Руслан Ліннік. 

Ще одна свердловина скоро почне працювати на території Управління соціального захисту населення. 

«Також ми буримо свердловину в УСНЗ. Встановимо там і очисну станцію зі зворотним осмосом, що надасть змогу набирати воду для суспільних та особистих потреб. Такі фільтрувальні установки працюють у вільному доступі, і якщо нема розвозезення води, можна набрати тут», - зазначив заступник начальника Покровської МВА Олексій Стебель.

Загалом сьогодні у громаді вже діють 40 свердловин, зроблених зокрема і за підтримки міжнародних партнерів. Будинки, які підключені до альтернативних джерел водопостачання взяті на облік. Таких – 30% від усього житлового фонду громади. Якщо у них немає централізованого водопостачання, вони сплачують тільки за стоки. 

Для зручності населення господарським способом проводиться облаштування території свердловин та під’їзних майданчиків. 

Паралельно продовжується втілення у життя масштабного проєкту «Велика вода». Зараз триває будівництво водогону та фільтрувальної станції для очищення шахтних вод.

«Ця програма має закінчитися до кінця квітня, тобто до кінця квітня ми повинні отримувати воду в робочому режимі. Перші пуски будуть у першій декаді квітня. Все іде по плану, монтується обладнання», - розповів заступник начальника Покровської МВА Олексій Стебель.