У Покровську планується проведення процедури з перейменування ряду вулиць. Місцеві мешканці у соціальних мережах активно обговорюють цю тему. Зокрема, у покровчан виникає питання, скільки для пересічних громадян буде коштувати зміна назв вулиць та що їм робити після затвердження нових назв. Про це повідомляє прес-служба Покровської МВА.
Як зазначила керівниця ЦНАПу м. Покровськ Алевтина Жук, перейменування не створює жодних побутових проблем.
«Звертатися до ЦНАПу аби зробити будь-які зміни у документах у разі зміни назв вулиць покровчанам не потрібно. Перереєстрація може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли в особи виникає потреба. Те саме стосується документів, які засвідчують право власності на нерухомість. Вони залишаються чинними у разі зміни назви вулиці, на якій ці об'єкти розташовані. Такі документи змінюють лише за необхідності. Якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нову особу, вже вкажуть нову назву. На вартість послуг нотаріуса це не вплине», - роз'яснила Алевтина Жук.
У разі перейменування вулиці документи змінювати не потрібно. Адже нова назва не є зміною місця проживання.
Що стосується юридичних осіб, вони повинні внести відповідні зміни в установчі документи, адже відповідно до чинного законодавства перейменування вулиці місцезнаходження юрособи є зміною місцезнаходження.
Відповідні зміни вносяться в установчі документи та до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб. Також треба повідомити банківські установи та контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.
Однак граничних термінів для цього немає, тому суб'єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.