За ініціативою Покровської влади на приєднаних територіях почалися громадські обговорення бюджету на 2022 рік. Керівники ТГ вже провели зустрічі з мешканцями Гришинського, Лисівського та Новотроїцького старостинських округів.
Начальник департаменту фінансово-економічної політики та управління активами міської ради Олександр Добровольський підготував презентацію проєкту розподілу бюджетного фінансування округів та звернув увагу жителів на бюджет участі: «Ми пропонуємо мешканцям сіл долучитися до такої нової для них ініціативи та втілювати різноманітні малі інфраструктурні проєкти вартістю від 5 до 250 тисяч гривень».
Секретар міської ради Наталія Іваньо наголосила на необхідності обрати пріоритетні напрямки для фінансування, втілення яких покращить життя для більшості мешканців округу.
«Принцип децентралізації полягає в тому, що люди самі вирішують, на що витрачати кошти громади. Отже, гроші потрібно розподілити таким чином, щоб від цього отримали користь всі члени ОТГ. Ми наголошуємо на необхідності усім мешканцям сільських територій взяти участь в обговоренні бюджету розвитку», - зазначила Наталія Іваньо.
Селяни активно розповідали про нагальні проблеми округів. На їх думку, найбільше потребують фінансування дороги, тротуари, освітлення, очищення колодязів та ін. Керівництво громади запропонувало зібратися наприкінці січня та обговорити пріоритетні витрати для старостинських округів. Проєкти, які отримають найбільшу підтримку від громади, будуть реалізовані з бюджету того ж року.
А ось у Лисівському старостинському окрузі вже визначились з напрямами, які потребують першочергового вирішення. На це планують витратити 2 мільйони 152 тисячі гривень.
«В наших селах проблем досить багато. Нас турбує стан доріг, питання надання медичних послуг та питання щодо перепрофілювання закладу загальної середньої освіти. Але ми виділили три основних питання, які плануємо вирішити у наступному році: це ремонт та благоустрій братської могили, що розташована у центрі села Лисівка, ліквідація сміттєзвалища у селі Новопавлівка та ремонт будівлі сільського ФАПу. Це стаціонарний будинок, який має чотири кімнати. Якщо його відремонтувати, то можна було б використовувати як службове житло для молодих фахівців», - зазначила староста Лисівки Юлія Кабанець.