У Покровському районному управлінні поліції запрацювала мобільна група з протидії домашньому насильству

Основною метою мобільної бригади – є швидке реагування та застосування дієвих заходів з протидії домашнього насильства.

До складу мобільних груп входять співробітники превенції – це дільничні офіцери поліції, інспектора ювенальної превенції. Також  будуть залучатися і соціальні працівники.

Мобільна група буде обслуговувати лише виклики пов’язані з домашнім насильством на території обслуговування Покровського районного управління поліції. У вільний від викликів час буде займатися профілактикою осіб, які знаходяться на превентивному обліку за вчинення домашнього насильства.

«Основне завдання мобільної групи – своєчасне та якісне реагування на факти вчинення домашнього насильства, робота у напрямку запобігання таким правопорушенням. Переконаний, що новостворені підрозділи з протидії домашньому насильству будуть ефективними та максимально захищатимуть громадян від сімейних кривдників», - зазначив заступник начальника дільничних офіцерів поліції Покровського РУП Станіслав Сапон.

Сьогодні на профілактичному обліку в Покровському районному управлінні поліції перебуває 196 сімейних кривдників, з яких 5 жінок. З початку поточного року правоохоронці склали 246 протоколів за ст. 173-2 «Вчинення домашнього насильства» Кодексу України про адміністративне правопорушення, та винесли у відношенні кривдників 27 термінових заборонних приписів. Окрім адміністративної відповідальності законодавством передбачена і кримінальна відповідальність ст. 1 26-1 «Домашнє насильство» Кримінального кодексу України. Так, з початку року відкрито 4 кримінальних провадження  за даною статтею. Два вже спрямовані до суду для прийняття рішення, по іншим  ще триває досудове розслідування.

Поліція Покровська закликає громадян до активної співпраці щодо протидії насильству в сім’ї. Якщо ви стали жертвою домашнього насильства або вам відома інформація про особу, відносно якої вчиняється насильство, не зволікайте, а інформуйте поліцію за номером 102, або на безкоштовну національну «Гарячу лінію» з протидії домашньому насильству за номерами: 0 800 500 335 чи на номер – 116-123.