Більше п’яти років тому старший оперуповноважений відділу кримінальної поліції Стас Слівний прийшов працювати до Покровського відділу поліції. Правоохоронець розповів, що жодного разу не пошкодував про те, що обрав саме цю професію, навпаки – кожен новий робочий день стає для нього цікавішим за попередній.
Переможець конкурсу «Обличчя поліції Покровська» Стас Слівний закликає молодь поповнити ряди поліцейської родини
-Що вплинуло на ваш вибір саме цієї професії?
- З раннього дитинства я займався спортом та добре навчався в школі. Потім я вступив до Педагогічного училища, мріяв вчителювати, однак, по закінченню навчання, батьки запитали в мене чи не хотів би я змінити напрямок діяльності і несподівано для себе, я відповів, що хочу стати поліцейським. Так, у 2011 році я вступив до Донецького юридичного інституту, отримав диплом юриста і в 2014 році прийшов працювати до лінійного відділу поліції УМВС України на Донецькій залізниці. У 2015 році перевівся до Покровського відділу поліції у підрозділ карного розшуку і саме тут знайшов себе.
- Чому саме кримінальна поліція?
- Як на мене, саме робота розшуковця є найцікавішою в поліції. Тут мені знадобилась і моя перша освіта й знання психології, мій аналітичний склад розуму, бажання довести все до кінця та встановити справедливість. Мені цікавий весь процес: покрокове зібрання доказів, розшук та затримання винного, відновлення потерпілого у своїх правах. Все це кропітка робота як всього колективу, так і окремо кожного оперуповноваженого. Звичайно, у нагоді мені стає і моя спортивна витримка та готовність до ризику.
- А що ви вважаєте найскладнішим у вашій роботі?
- Звичайно, напружений графік, безсонні ночі, відсутність нормальних вихідних є мінусами нашої роботи. Але, коли завдяки моїй роботі, роботі мого відділу розкрито черговий злочин і тим самим врятовано чиєсь життя, здоров’я, майно, я розумію, що наша робота не марна. Після реформи і деяких кадрових змін наш колектив став більш згуртованим, у нас дуже добре підібрані люди за складом характеру та професійними навиками, усі мають високий рівень професіоналізму та використовують свої знання для розкриття злочинів.
- Хороший оперативник – це?
- На мій суб’єктивний погляд хороший оперативник повинен креативно мислити, відповідально підходити до виконання поставлених завдань при розкритті злочинів, бути різнобічно освіченою людиною та повністю віддаватися роботі. Він повинен вміти розгледіти і реалізувати отриману інформацію. Правильно спілкуватися з людьми, бути психологом. Треба вміти приймати правильні рішення і не боятися брати на себе відповідальність. Іноді треба довіритися оперативній інтуїції і вона не підведе. Хорошими оперативниками не народжуються, ними стають. Взагалі, робота в поліції цікава, але водночас дуже складна й відповідальна, але саме це все мені і подобається. І я хочу звернутися до молоді нашого міста і не тільки: не будьте байдужими і разом із нами змінюйте життя в нашій правовій державі. Не стійте на узбіччі свого життя, краще приєднуйтесь до нашої великої родини правоохоронців!