У Покровському історичному музеї презентували проекту «Музей сучасний.ua»

Сьогодні, 22 травня, в Покровському історичному музеї було презентовано проект «Музей сучасний.ua», який реалізовано в рамках програми Британської ради «Активні громадяни» за підтримки ГО «Міцна громада». Основною метою даного проекту є створення комфортних умов для перебування відвідувачів у Покровському історичному музеї шляхом впровадження сучасного обладнання та інтерактивних технологій.

В залі «Археологія» була представлена ігрова локація, знаходячись на якій діти можуть ознайомитися з професією археолога і на деякий час «перетворитися» у нього, цікаво та з користю провести тут свій вільний час. Крім того, родини, які завітали до музею з дітьми, відтепер мають можливість залишити дітей в ігровій локації, а самі сповна насолодитися експозиційними залами музею. Першими відвідувачами ігрової локації стали вихованці молодшої групи «Казка» дитячого навчального закладу №8 «Ластівка». Малеча із задоволенням гралася в ігри, складала пазли, «займалася розкопами» в кінетичному піску та виконувала завдання книги «Я супер археолог», спеціально виготовленої в рамках проекту.

Також було представлено систему QR-кодів, впроваджених у музеї. Такі коди встановлені біля кожної вітрини. Відсканувавши їх, можна отримати інформацію про відповідні експонати та самостійно обрати оптимальну глибину та темп ознайомлення з експозицією.

Також в рамках проекту «Музей сучасний.UA» придбані навушники, і співробітники музею мають плани впровадити із часом аудіо-гіди. Тож запропоновану інформацію за бажанням можна буде й прослухати. А розуміючи, що музей – візитна картка міста, планують вдосконалити дану послугу в майбутньому і послугу «аудіо-гід» можна буде отримати не лише українською, а й англійською мовою. Ця робота вже розпочата, а допомогу в перекладі тексту екскурсії надав творчий колектив учнів та педагогів загальноосвітньої школи №2. Саме вони представили учасникам презентації частину екскурсії залом «Етнографія та заселення краю» англійською та українською мовами.

Наступна представлена локація в рамках проекту – музична, розташована в залі «Виникнення міста та соціально-економічний розвиток кінця ХІХ – початку ХХ століття».

В рамках проекту «Музей сучасний.ua» придбане електронне піаніно, яке допоможе зазвучати частині експозиції залу, присвяченої видатному українському композитору Миколі Дмитровичу Леонтовичу. Завдяки цьому музичному інструменту, відвідувачі отримали можливість навчитися грати просту мелодію всесвітньовідомого твору Миколи Леонтовича «Щедрик», культурної візитівки України. А ті відвідувачі, які знайомі з грою на музичному інструменті, можуть зіграти будь яку мелодію, на власний розсуд. Бо зал, в якому знаходиться експозиція, присвячена Миколі Леонтовичу, повинен звучати та надихати.

У виконанні молодої композиторки, випускниці Покровської музичної школи імені М.Д.Леонтовича, лауреата 1 ступеню міжнародного конкурсу композиторів у Франції, переможця чисельних обласних конкурсів Марії Бурлай прозвучав «Щедрик» в оригінальній інтерпретації. Поділилася юна композиторка цікавою історією появи цієї композиції. Річ у тому, що в грудні 2018 року в Покровську відбувався масштабний фестиваль «Щедрик Фест», в рамках якого було встановлено два національних рекордів України. Один з них – на наймасовіше виконання твору «Щедрик». Дівчина дуже хотіла прийняти участь у встановленні рекорду, але цьому завадила хвороба. І ось вдома того дня і народився твір, який був представлений учасникам презентації проекту.

Протягом усього заходу лунали слова подяки керівництву міста, бо саме завдяки підтримки Покровської міської ради були реалізовані всі проекти в рамках програми «Активні громадяни» від Британської ради.

Заступник Покровського міського голови Олена Олехнович оцінила результати проекту, зауваживши, що всі заклади культури активно приймають участь у різноманітних конкурсах та проектах і це свідчить, перш за все, про бажання розвиватися та удосконалюватися заради комфорту відвідувачів.

Із словами привітання виступила завідувачка сектору у справах сім’ї та молоді Яна Штурхецька та відмітила, що приємно бачити реалізацію проектів, бо кожен із них – сходинка до покращення життя міста та стимул до нових ініціатив.

Тож чекаємо всіх бажаючих оцінити нові можливості, які з’явилися у відвідувачів завдяки проекту «Музей сучасний.ua»

Новини компаній
11:00, 23 грудня 2024 р.