За допомогою пересувної екологічної лабораторії у Мирнограді перевірили стан атмосферного повітря

Фахівці департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації та Краматорська ЛСЗА продовжують проводити дослідження  впливу діючих джерел забруднення на стан атмосферного повітря за допомогою пересувної екологічної лабораторії. Мета досліджень — розроблення статистичних схем прогнозування забруднення повітря, з максимальним врахуванням характеру фізичного процесу розповсюджування домішок в атмосфері та особливості впливу метеорологічних умов на концентрації домішок у повітрі, визначення характеру впливу метеорологічних величин на забруднення повітря.

22 квітня 2019 року спостереження за станом атмосферного повітря проводили у м. Мирноград.

Виміри здійснювались за вмістом оксиду вуглецю, оксидам азоту, сірчистого ангідріду, аміаку, сірководню, пилу (загального та фракціям РМ 10.0, РМ 2.5), які входять до основного переліку речовин-забруднювачів під час моніторингу. За результатами спостережень було складено протокол ПРОТОКОЛ МИРНОГРАД

Нагадаємо, яким чином оцінюється вплив забруднювачів на людину.

Основним критерієм якості атмосферного повітря є гранично допустима концентрація (ГДК) забруднюючої речовини. Для визначення якості атмосферного повітря послуговуються двома ГДК – максимально разовою (ГДК м.р.) і середньодобовою (ГДК с.д.).

Середньодобова гранично допустима концентрація (ГДК с.д.) – характеристика небезпечності шкідливої речовини, встановлена для попередження загальнотоксичного, канцерогенного, мутагенного та інших впливів речовин на організм людини у разі довгострокового перебування людини в такому середовищі. Така характеристика отримується на основі багаторазових цілодобових спостережень.

ГДК максимально разова (ГДК м.р.) є основною характеристикою небезпечності шкідливої речовини, при короткотривалому впливі ( 20 хв.) атмосферних домішок

Пил класифікують за його аеродинамічними властивостями, оскільки ці властивості визначають можливість перенесення та видалення часток з повітря.   В дослідженнях використовують наступні розмірні фракції :

TSP–сума речовин у вигляді твердих суспендованих часток (мікрочастинки та волокна) або зважених часток, враховуються всі частки, що знаходяться в повітрі;

РМ10–речовини у вигляді твердих суспендованих часток (мікрочастинки та волокна) із аеродинамічним діаметром менше 10 мкм;

РМ2.5-речовини у вигляді твердих суспендованих часток (мікрочастинки та волокна) із аеродинамічним діаметром менше 2,5 мкм.

У нашому випадку рівень забруднення оцінювався в порівнянні з ГДК  максимально разовою (ГДК м.р.),а також з ГДК*  для показників РМ 2.5 та РМ 10 згідно вимог з імплементації Директиви 2008/50/ЄС Європейського Парламенту та Ради  від 21 травня 2008 року про якість атмосферного повітря та чистіше повітря для Європи.

Отже 22.04.2019 року перевищення ГДК* було зафіксовано за вмістом  РМ2.5 в районі вул. Фізкультурної (1,48 ГДК*), та в районі вулиці Степана Разіна, 3 (1.4 ГДК*). Також було зафіксовано перевищення за вмістом діоксиду сірки в районі   вул. Фізкультурної (1,33 ГДК м.р.) під час тління породного відвалу. Перевищення ГДК фіксувалося на протязі 20-хвилинного осереднення.

Новини компаній
11:00, 23 грудня 2024 р.