До поліції Покровська з початку року надійшло дві заяви про зникнення неповнолітніх. Місцезнаходження розшукуваних дітей правоохоронці встановили протягом доби, навіть не зважаючи на те, що в деяких випадках батьки не відразу зверталися до поліції.
Переважно «губляться» підлітки 10-17 років, які тікають з дому із власної волі. Перехідний вік найнебезпечніший: перше кохання, конфлікти в школах з однолітками, небажання вчитися, непорозуміння із батьками та бажання спробувати пожити самостійно.
Так, в лютому 13-річна мешканка Покровська вирішила спробувати дорослого життя та вирушила в гості до подруги у сусіднє місто, але про своє місце перебування нікого не повідомила. А щоб їй не заважали відпочивати, дівчина вимкнула свій телефон. Правоохоронці оперативно розшукали юну мандрівницю та повернули її додому.
Із дітьми та батьками співробітники поліції проводять профілактичні бесіди, застерігають від необачливих кроків, а ще батьків притягують до адміністративної відповідальності за неналежне виконання своїх обов’язків.
Але, якщо ваша дитина зникла, співробітники поліції радять батькам не панікувати!
Спочатку слід з’ясувати, чи дійсно дитина зникла, пошукати її вдома, у школі, у сусідів, зателефонувати друзям дитини або батькам друзів. Це все потрібно зробити за перші півгодини-годину. Крім того без зволікань треба зателефонувати на номер «102», а не через три доби, як дехто вважає. Що раніше надійде заява до поліції, то більше шансів швидко встановити місце знаходження дитини.
До того, як приїде слідчо-оперативна група, варто підготувати всю інформацію про дитину: номер мобільного, імена друзів, учителів, у яких соцмережах зареєстрована дитина і під яким логіном. Поліції треба надати найточніші та найсвіжіші дані: докладно описати зовнішність дитини, у що вона була одягнена, а також надати одну з недавніх фотографій хорошої якості, одяг дитини (бажано невипраний) для кінологів та обов’язково повідомити, яку суму грошей дитина мала при собі, можливо, щось забрала з дому (гроші, цінності).
Розказати про те, що трапилося, всім родичам і друзям дитини. Адже вона може зв’язатися з кимось із них, або вони можуть мати про неї якусь інформацію.
Після звернення до поліції, до роботи терміново приступає слідчо-оперативна група в повному складі. До пошуку також підключаються співробітники інших служб поліції.
Правоохоронці збирають інформацію про зниклу дитину: звички, інтереси, стан здоров’я, аналізують про що останнім часом говорила дитина і чи із задоволенням ходила до школи, чи не мала конфліктів з друзями, однокласниками. Також перевіряють прилеглі підвали, люки підземних комунікацій, зруйновані будівлі, місця найбільш вірогідного перебування тощо. Зазвичай, у 95% дітей знаходять протягом доби.
Поліцейські також звертаються до користувачів соціальних мереж бути уважними, поширюючи різного роду прохання про допомогу знайти дитину, яка зникла. Часто інформація, опублікована в мережах, не відповідає дійсності, або застаріла. Тому, перш ніж розповсюдити її, принаймні відкрийте і прочитайте. Якщо в тексті вказані номери телефонів чи інші координати за якими варто звертатися у випадку, якщо вам будь-що відомо про розшукувану дитину, а не просто резонансний заголовок, тоді поширюйте. Як правило, офіційну та перевірену інформацію надають сайти підрозділів поліції.