До нашого краю нарешті прийшла довгоочікувана весна. Сніжний покрив зійшов, звільнивши на великих просторах суху минулорічну рослинність, і разом із тим підрозділи пожежної охорони почали фіксувати випадки пожеж на відкритих територіях.
Відтак протягом доби 08.03.19 на території Покровського району сталося 4 пожежі даного характеру. Варто пам’ятати, що внаслідок горіння однієї тони рослинних залишків у повітря викидається майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря потрапляють діоксини — одні з найотрутніших для людей речовин. На присадибних ділянках рослини нерідко обробляють пестицидами, які під час горіння листя чи трави вивільняються в повітря.
Ще однією небезпекою таких пожеж є шкода, завдана ними довкіллю, зокрема руйнація ґрунтового шару. Адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. За нормальних умов, коли листя перегниває, речовини, необхідні для розвитку рослин, повертаються в ґрунт. При згорянні ж утворюється зола. Незважаючи на загальноприйняту думку, зола є не найкращим добривом. Більше того, щорічне спалювання листя спричиняє виснаження ґрунту та, відповідно, зменшення врожайності.
На територіях підприємств, особливо аграрних, спалюють виробничі відходи, опале листя, сміття, рослинні залишки. Шкода від подібних пожеж багатолика: нерідко вогонь розповсюджується на будівлі та виробниче обладнання, знищуючи складські запаси, тварин, птахів, випалюючи коріння рослин.
Варто звернути увагу, що на території багатьох підприємств упродовж зими накопичуються значні маси горючого сміття, тари, списаного обладнання, дерев’яна та картонна упаковка. Ці відходи не тільки можуть спричинити пожежу, але й захаращують територію підприємства і значно ускладнюють проїзд пожежних автомобілів до джерел водопостачання. Спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків без дозволу відповідних органів заборонене законодавством України. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення.