Покровська оперзона: Поліцейським здався ще один колишній бойовик, розчарований ідеєю «руського миру»

Найманець із позивним «Чапаєв» півроку прослужив в лавах армії фейкової республіки ДНР. Зрозумівши, що обіцяна зарплатня була лише «приманкою» командирів, чоловік залишив військову частини й повернувся в рідний Українськ.

Згідно із законом, колишні учасники незаконних збройних формувань, які добровільно відмовились від участі в діяльності терористичних груп та НЗФ і за програмою «Повертайся додому» звернулися до органів державної влади, отримають шанс на нормальне життя без тюрми. Саме цим вирішив скористатися і 36-річний мешканець Українська, який з серпня 2014 року по січень 2015 року перебував в м.Донецьку і ніс військову службу в самопроголошеній республіці «ДНР».

Як розповів колишній бойовик, він почув, що в армії ДНР військовим платять за службу «великі» гроші, а так як на той момент він не працював і гостро відчував потребу в коштах, вирішив «підзаробити». Так, в серпні 2014 року чоловік поїхав до Донецька, де зустрів незнайомця, який підтвердив, що бойовики отримують гарну зарплатню й детально пояснив куди і з якими документами слід приїхати, щоб стати одним з них. Приїхавши за вказаною адресою і заповнивши анкету, бойовик-початківець отримав військову форму та зброю й став зватися «Чапаєв». До його завдань входило чергування на контрольно-пропускному пункті військової частини та перевірка автотранспорту, який в’їжджає - виїжджає звідти.

«У вільний час у військовій частині нас вчили збирати-розбирати зброю, а також пояснювали основи військового мистецтва»,- розповів колишній бойовик.

Згодом «Чапаєва» було переведено до їдальні, де він в якості помічника повара пропрацював до січня 2015 року. Незадоволений зверненням командування підрозділу до особового складу, а також не отримавши обіцяних грошей за службу, бойовик з Українська залишив військову частину й повернувся до свого рідного міста. Там він вів прихований спосіб життя та усіляко уникав зустрічі із правоохоронцями, побоюючись відповідальності за минулі помилки.

Дізнавшись із засобів масової інформації про те, що є можливість звільнитися від покарання, чоловік вирішив скористатися шансом і звернувся до поліції.

Наразі за даним фактом слідчими Селидівського відділення поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» Кримінального кодексу України.

Після проходження перевірки і встановлення того, що на час перебування у лавах «ДНР» підозрюваний не вчиняв тяжких злочинів проти мирного населення, провадження може бути перекваліфіковано на ч. 6 ст. 260 Кримінального кодексуУкраїни.

Правоохоронці нагадують, що згідно з ч. 6 ст. 260 Кримінального кодексу України, особа, яка перебувала у складі збройних формувань, добровільно вийшла з них та повідомила про це органам державної влади, звільняється від кримінальної відповідальності.

Новини компаній
11:00, 23 грудня 2024 р.