Ще до презентації цю книгу назвали «подією року», «проривом року» і «викликом року». 3 листопада в Мирнограді відбулася надзвичайна подія, на яку так довго чекали краєзнавці не тільки Покровського району, а й усієї Донеччини. У світ вийшла книга, яка не тільки об'єднала кращих краєзнавців Покровського району, а й стала своєрідний підсумком їх багаторічної праці.
Конференц-зала мирноградської бібліотеки не змогла вмістити всіх бажаючих бути присутніми на презентації (багато присутніх змушені були простояти весь захід). На презентацію приїхали краєзнавці зі Слов'янська, Дружківки, Костянтинівки, Добропілля, Покровська, Родинського, а також із сіл Покровського, Костянтинівського та Добропільського районів. Данна презентація стала справжнім святом для краєзнавців Донеччини.
Покровський район: подорож у минуле
Саме так називаються довгоочікувані та вистраждані історико - краєзнавчі нариси, які є результатом наполегливої праці групи краєзнавців.Нажаль не так часто краєзнавцям випадає шанс побачити надрукованими результати своєї кропіткої праці. Саме тому важливим є факт видання даної книги, яка стане вагомим доповненням до наявних історико - краєзнавчих матеріалів, що зберігаються у музеях, бібліотеках, державних та особистих архівах.
"Гортаючи книгу, читач може здійснити природно-історичний та географічний екскурс, дізнатися про екологічні загрози та охорону природи; зануритися у світ найдавніших археологічних культур, помандрувати Донецькими степами разом із давніми кочовими народами; пройтися козацькими та чумацькими шляхами; дослідити назви річок, балок та інших географічних об’єктів; ознайомитися з історією населених пунктів Покровського району; зазирнути в обличчя людей, що заснували перші поселення, зробили великий внесок в розвиток Покровського району; дізнатися про особливості розвитку менонітських громад та їх трагічну долю; простежити історію будівництва Катерининської залізниці, що по-своєму повчальна, сповнена епізодів гострої боротьби між гірничопромисловцями, губернським земством і транспортним відомством." - Зазначають автори
Нажаль до сьогодні історичне краєзнавство не визнано пріоритетним, а накопичений за радянські часи матеріал вміщує так названі «рудименти радянської ідеології», а по відношенню до історії Донеччини містить факти, терміни та поняття, що викривляють історичну дійсність.
Автори книги спробували виправити такий недолік. По краплинах збираючи матеріал, записуючи спогади свідків історичних подій, працюючи з уривчастими документальними матеріалами, автори намагалися заповнити історичні лакуни незаіделогізованою й об’єктивною інформацією.
Слід зазначити, в книзі є місце легендам та спогадам, яскравим історичним особистостям, з якими пов'язаний розвиток нашого краю. Найбільшу цінність являють карти, фотоматеріали та документи: одні зберігалися в сімейних архівах авторів, інші були знайдені під час краєзнавчих розвідок.
"Тому дана книга є своєчасною." - Зазначає Сергій Луковенко. Крім того, її актуальність обґрунтовується величезними виховними можливості як такого матеріалу, що дозволить виховувати громадянина не на абстрактних ідеалах, а на прикладах з життя батьків, односельчан, на подіях з історії свого села, селища, міста, розуміння історії району, Донеччини як невід’ємної складової Української історії.
Тому, безперечно книга знайде свого читача, тим більше буде корисна вчителям в якості додаткового матеріалу при вивченні історії, культури чи природи рідного краю.
На презентації були також присутні начальник Департаменту по питання внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації Калигаєва Н.Є., заступник мера міста Мирнограда Прокопова Т.Ф., завідуюча міським відділком культури Черкашина О.В. та інші представники місцевої влади.Книга була надрукована в ПП «Ліана-М» в м. Львів за фінансовою підтримкою Товариства Олекса Тихого.
«У наш нелегкий час підготувати книгу до друку, а потім ще й знайти можливості її видати – це нелегка, а для багатьох, й нереальна справа. Скільки задумів наших краєзнавців так і залишилися нездійсненними – не зібралися з силами завершити рукописи, а якщо й дописали, то не знайшлося коштів. У даному випадку Сергій Луковенко (ред. відповідальний редактор) поборов усі перешкоди – не тільки матеріальні й часові, а й заздрощі й зневіру деяких земляків. І тільки віра у переможний фінал, підтримка членів НСКУ Євгена Шаповалова, Людмили Овсяник, Діани Білоконь та деяких інших допомогли завершити задумане. Презентація книги «Покровський район: подорож у минуле» показала, що нею дуже зацікавилися бібліотекарі, працівники освіти та культури, краєзнавці. Це видання актуальне, воно буде корисне шкільній та студентській молоді – усі ми повинні знати свій рідний край, любити й збагачувати його своєю працею.» - описує видання Голова ДО НСКУ Романько Валерій Іванович (м. Слов’янск).