Мешканці Покровська та Мирнограду знову потрапили на гачок шахраїв

За дві доби правоохоронці зафіксували рекордну кількість шахрайств. Так п’ятеро постраждалих зробили замовлення на інтернет-сайтах та перерахували передплату продавцям, які виявилися шахраями. Ще дві ошукані жінки «рятували» родичів, які ніби то потребували лікування, а п’ятеро громадян поспілкувалися із «Службою безпеки банку» і після цього втратили грошові заощадження. По всіх випадках поліцейськими відкриті кримінальні провадження.

Так, двоє мешканців Добропілля 51 та 28 років замовили на відомому сайті з купівлі-продажу товарів кондиціонер та труби для будівництва. Обидва чоловіки зателефонували продавцям, а потім зробили передплату у розмірі 1300 гривень та 1150 гривень. Постачальники обіцяли відправити товар, але після отримання грошей – безслідно зникли.

Аналогічні випадки сталися в Мирнограді та Покровську. Так 57-річний покровчанин передплатив за замовлену морозильну камеру майже 3 тисячі гривень, але так її і не дочекався. А молода жінка з Мирнограду та її 32-річний земляк втратили через інтернет-шахраїв близько 10 тисяч гривень. Там потерпіла перерахувала на зазначений в об’яві банківський рахунок постачальника гроші за елітну косметику – більше 4 тисяч гривень. Однак продавець, після отримання передплати, перестав виходити на зв'язок. А чоловік, знайшовши на сайті з продажу автозапчастин шини та диски для автомобіля за сприятливою ціною та вирішив їх придбати. Постраждалий телефонував продавцеві і той запропонував що б покупець спочатку перерахував передплату - 5200 гривень, а вже після отримання замовлення – грошовий залишок. Чоловік погодився на ці умови і виконав домовленість, але продавець виявився шахраєм і зник як тільки передплата потрапила на його рахунок.

Інша шахрайська схема цими днями спрацювала в Мирнограді та Добропіллі. Так 63-річній мирноградській пенсіонерці зателефонував невідомий і повідомив, що її син потрапив в автомобільну аварію і зараз знаходиться в лікарні та потребує негайного хірургічного втручання. В телефонній розмові шахрай попросив у жінки «на операцію сина» 4 тисячі гривень та назвав номер банківської картки. Розгублена пенсіонерка замість того, що б самостійно передзвонити родичу і дізнатися про його стан, виконала прохання невідомого. Через кілька годин до потерпілої завітав живий-здоровий син і тоді вже стало зрозуміло, що телефонував шахрай.

А в Добропіллі 66-річна жінка перерахувала тисячу гривень на «лікування» невістки. З невідомого номера пенсіонерці зателефонував чоловік і, змінивши голос, назвався її сином. Спочатку він поцікавився здоров’ям «матері», а потім розповів, що дружина дуже захворіла і попросив грошей на її лікування. Довірлива жінка відгукнулася на його прохання і вже через годину на рахунок шахрая надійшла потрібна йому сума. Вже в вечорі цього ж дня пенсіонерці зателефонував справжній син і під час розмови із ним жінка поцікавилася станом невістки, той відповів, що з нею все добре і вона не хворіє. Тоді ошукана добропільчанка звернулася до поліції.

За всіма фактами співробітники поліції відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального Кодексу України. Санкція даної статті передбачає до 3-х років позбавлення волі. Правоохоронці встановлюють осіб, які причетні до цих випадків.

Не дивлячись на щоденні застереження правоохоронців населення про банківські шахрайства та масштабну роботу поліцію по роз’ясненню запобіжних заходів, яких треба дотримуватися, аби не стати черговою жертвою «співробітників», люди продовжують потрапляти в тенета шахраїв.

За останні дві доби майже 20 тисяч гривень власних грошових заощаджень втратили п’ятеро мешканців Покровська, Селидового та Мирнограду. В усіх випадках правопорушники діяли однаково – телефонували постраждалим, представлялися співробітниками Служби безпеки того чи іншого банку і просили громадян, що б ті продиктували їм свої персональні дані, а також цифри, які надруковані на пластикових картках та їхні пін-коди. Усі постраждалі стверджують, що як тільки вони клали слухавку, майже одразу надходило смс-повідомлення про те, що з рахунку зняті гроші. Також потерпілі розповіли в поліції, що спочатку сумнівалися, що їм телефонують саме з банку, але продовжували відповідати на всі запитання.

За цими фактами відкриті кримінальні провадження за ст. 185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України.

Новини компаній
11:00, 23 грудня 2024 р.