Учні покровської Багатопрофільної гімназії №1 вирушили у "незвичайну подорож"

15 лютого у Покровському історичному музеї для учнів Багатопрофільної гімназії № 1 відбувся захід «Національні символи України». Під час заходу діти вирушили в цікаву і незвичайну мандрівку. В мандрівку, в якій мали змогу ознайомитися з народними і державними символами України.

Україна, як і будь яка інша країна, має цілу плеяду різноманітних символів, що мають велике значення для громадян - національні та народні. Перші – оформлені законодавчо, тобто записано в Конституції України. Народні ж символи, це більш глибинна річ – це певні речі, що у свідомості українців закріпилися і стали символізувати країну не менше за державний герб. Згідно з Конституцією України, державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.

Народні символи – це те, що найбільше любить і шанує даний народ. В одних народів їх більше, в інших менше. Називаючи народний символ, можна дізнатися, про яку країну йде мова. Українці мають свої традиції, які споконвіку шанують і бережуть - це батьківська хата, материнська пісня, святий хліб, вишитий рушник, червона калина, зажурена верба, хрещатий барвінок, дивовижна писанка, вірний своєму краю лелека.

Всі вони наші давні і добрі символи, наші обереги. Можливо, маючи такі прекрасні символи, український народ зумів уберегти від забуття нашу пісню і думу, нашу історію і родовідну пам'ять, волелюбність. Про народні символи складено багато пісень і легенд, вони використовуються в обрядах, звичаях. Їх вишивають на сорочках, рушниках. Народні символи – це наші святині.

Кашивська О.В. головний зберігач фондів КЗ"ПІМ"