Дванадцятого листопада у просторій аудиторії КІІ ДонНТУ відбулась надцікава подія – публічна лекція від редактора служби інформації радіо «Люкс FM Львів» Ігора Слотюка «Як працює радіо: досвід львівських FM-станцій»
Послухати лекцію завітали активні студенти ДонНТУ та КІІ, педагогічного училища, а також покровські педагоги та школярі.
За словами лектора, це був перший його візит на Донбас і він виявився дуже позитивним, тож, маємо надію, що такі відвідування та дружні зв’язки між Покровськом і Львовом продовжаться. Відбувся цей захід за підтримки ГО «Сильні громади»; аналогічна лекція була проведена для активної молоді Дружківки.
У своєму виступі І. Слотюк розповів про специфіку функціонування та основні принципи «справжнього, дорослого радіо» на прикладі декількох успішно діючих львівських радіостанцій, закликав продумати концепцію, емблему та девіз покровського молодіжного радіо та детально уявити свого майбутнього слухача (хто він, який його вік, освіта, сімейний стан, коло інтересів, улюблена музика тощо) та, виходячи з цього, створювати контент для ефіру.
Дуже корисними виявилися поради Ігоря щодо блоку новин (якими вони повинні бути за тривалістю, актуальністю та як часто їх треба ставити в ефір) і його розповіді про відмінності між ранковими та вечірніми програмами та їх ведучими. Якщо ранковий ді-джей повинен бути «енерджайзером» – емоційно та енергійно розмовляти, шуткувати, а, можливо, і співати – щоб розбудити, надихнути аудиторію на працю (або навчання), то денний ефір – найбільш слушний час для запрошення різноманітних гостей, серйозних бесід, новин, а вечірні програми та музику бажано вести та готувати в більш спокійній манері.
Також Ігор Слотюк закликав майбутніх журналістів і кореспондентів «не закриватися» в студії, а частіше контактувати з мешканцями міста, представниками місцевої влади за допомогою опитувань, інтерв’ю, включень з місця резонансної події – завдяки цьому радіо буде «живим» і цікавим не тільки його цільовій аудиторії.
Тож, лекція та практичні поради нашого гостя щодо створення власної молодіжної радіостанції виявилися дуже пізнавальними та корисними, і, сподіваємося, творча та технічна групи молодіжного радіо Покровська вже скоро привітають своїх слухачів у ефірі!
Нагадаємо, що проект «Молодіжне радіо» втілено в життя завдяки зусиллям міської волонтерської команди фестивалю «З країни в Україну», а реалізують його активісти Донецького національного технічного університету, громадської організації «Медіа-Погляд» і педагогічного училища за підтримки міськради.
Проект складається з трьох частин: любительської короткохвильової радіостанції, дротяного мовлення (озвучення визначних подій на площі, новини, музика) та Інтернет-мовлення (власне молодіжне радіо).